wtorek, 6 maja 2014

"Prześpij się ze mną" Jessica Cutler

Autor: Jessica Cutler
Tytuł: "Prześpij się ze mną"
Wydawnictwo: Albatros, 2006
Liczba stron: 288


Jacqueline Turner to alter ego Jessiki Cutler, autorki publikacji. Jest młodą stażystką na Kapitolu, wcale nie olśniewa urodą, a nie może opędzić się od mężczyzn. Gdzie tkwi sekret jej popularności? Być może wynika to z absolutnie rozrywkowego stylu życia, jaki prowadzi. Ma dwadzieścia pięć lat i zupełnie niedojrzały stosunek do świata. Zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, który pragnie, aby wszyscy robili, co tylko sobie wymarzy, nie mając na względzie ich uczuć. Bierze narkotyki, nadużywa alkoholu, uprawia seks grupowy. To jedynie część pakietu, który oferuje. Sprawia wrażenie osoby dumnej z siebie, a także ze sposobu, w jaki się urządziła w Waszyngtonie.

Z łatwością dziwki oddaje się bez wyjątku każdemu mężczyźnie, byle tylko dysponował poważną gotówką i okazał zainteresowanie. Z Fredem nawiązuje romans za pieniądze, raz w tygodniu dostaje tzw. kieszonkowe. Dwukrotnie dokonała aborcji, ale nawet przez moment nie zastanawia się nad tym, co to rzeczywiście oznacza. Przecież zabiła swoje dzieci, a nie odczuwa z tego powodu nawet cienia żalu. Opinia na temat miłości jest równie małostkowa, jak sama bohaterka:

"(...) - Dlaczego wciąż go zdradzam (...) - Każda niewierna kobieta zadaje sobie to pytanie, kiedy nachodzi ją poczucie winy. 
- Ponieważ miłość nie wystarczy. Nie zapłaci zaległych rachunków i nie zastąpi koki. Miłość już niczego nie załatwia" - [str.166]

Podejście autorki do obowiązków zawodowych po prostu zwala z nóg. Pomimo, iż miała łatwe zadania do wykonania nie angażowała się, wszystko wydawało jej się trudne, ponad siły. Uważa, że sukces w pracy, to w osiemdziesięciu procentach bycie na miejscu, a pozostałe dwadzieścia to udawanie.

Jackie poznaje Marcusa, który wydaje się normalnym facetem. Obdarzył ją zaufaniem i miłością, na które nie zasługuje, gdyż wychodzi na jaw prowadzenie bloga w sposób uwłaczający głównie pracownikom Kapitolu. Czy mężczyzna będzie zdolny wybaczyć w sytuacji, kiedy wszystko się dosłownie sypie?

Prześpij się ze mną to ociekający seksem dziennik Jess Cutler, oparty na doświadczeniach wyniesionych ze stażu na Kapitolu. Bez pruderii opisuje pikantne szczegóły romansów z wpływowymi, zamężnymi politykami oraz biznesmenami. Fragmentami cyniczna książka nawiązuje do prawdziwych wydarzeń i odsłania ciemne strony amerykańskiej stolicy. Ukazuje małostkowość mężczyzn, interesowność kobiet oraz płytkość niezobowiązujących przyjaźni. Wydanie książki jest staranne, ale okładka niepozorna, choć nawiązuje do zawartości. Pozycja nie przypadła mi do gustu. Spodziewałam się rzetelnego podejścia do problemu, a otrzymałam niesmaczny opis bujnego życia erotycznego bohaterki. Jak widać moje oczekiwania mocno rozminęły się z rzeczywistością. Lektura okazała się dla mnie stratą czasu, więc nie mogę z czystym sumieniem zachęcić do czytania. Jedynie na własną odpowiedzialność czytelnika ;)

Moja ocena: 2/5 [słaba]

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: Nie tylko literatura piękna, Debiuty pisarskie oraz Grunt to okładka

Publikacja: lubimyczytać.pl

O autorze:

Jessica Cutler urodziła się w 1978 roku, absolwentka Syracuse University, jest byłą pracownicą biura republikańskiego senatora Mike'a DeWine'a i bohaterką największego seks-skandalu na Kapitolu. W 2004 roku jej internetowy blog www.jessicacutleronline.com, w którym ujawniła intymne szczegóły swoich romansów z wpływowymi, nierzadko żonatymi politykami, wywołał medialną burzę. Cutler straciła posadę za "nieuprawnione korzystanie z komputerów Senatu". Odwdzięczyła się opartą na własnych doświadczeniach powieścią Prześpij się ze mną (2005), która wywołała popłoch wśród waszyngtońskich elit. Książka ukazała się w siedmiu krajach. Jeden z byłych kochanków Jessiki, Robert Steinbuch, wytoczył jej sprawę sądową. Za "naruszenie prywatności" domaga się 20 mln dolarów odszkodowania. [źródło informacji - okładka książki]
 

13 komentarzy:

 1. No cóż... Bez żalu odpuszczam sobie tę lekturę :-S

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. To samo chciałam napisać;) Cóż, widać autorka wyszła z założenia, że seks się zawsze sprzeda...

   Usuń
  2. Niestety, pomyliła się odrobinę ;)

   Usuń
 3. Tytuł zniechęca, okładka zniechęca, Ty jakoś też nie zachęcasz. Wniosek? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę zachęcać! Po prostu nie mogę ...

   Usuń
 4. Oj nieeee. Na długi długi czas opuszczam książki erotyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też! Musi upłynąć trochę czasu, zanim sięgnę po taką książkę ;)

   Usuń
 5. Skoro piszesz, że słaba - nie będę traciła cennego czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda Twojego czasu. Wykorzystaj go bardziej konstruktywnie :)

   Usuń