Tytuł: "2012: Wojna o dusze"
Wydawnictwo: Sonia Draga, 2010
Liczba stron: 400
Martin Winters prowadzi badania archeologiczne piramidy Cheopsa w swoim laboratorium na Uniwersytecie Stanowym w Uriah. Sensacyjne wyniki dowodzą, że Wielkiej Piramidy nie zbudowano w ciągu kilku lat, ale proces podzielono na kilka etapów, który rozpoczął się sześć tysięcy lat przed naszą erą. Jeszcze większą zagadkę stanowi fakt zniszczenia Piramidy w przeciągu zaledwie pięciu minut. Z gruzowiska wyłania się gigantyczna soczewka, która sprawia wrażenie niebezpiecznej. Cóż to za technologia, która wyzwala energię zdolną do wysadzenia w powietrze całej budowli?
Czternaście ataków terrorystycznych, do których dochodzi, ma miejsce w odległości dziesięciu tysięcy kilometrów od osi wyznaczonej przez biegun północny i oddalony od niego o osiemnaście tysięcy kilometrów punkt. Każdy atak rozpoczął się w starożytnych ruinach. Rodzi się pytanie: kto stworzył soczewki, które w każdym miejscu po wybuchu znalazły się na zgliszczach?
Kalendarz stworzony przez Majów wyznacza koniec naszej epoki na 21 grudnia 2012 roku. Jest to data zimowego przesilenia. Czy przepowiednia się sprawdzi i nastąpi koniec świata? Czy jest szansa na uratowanie naszej planety? Jaką rolę odegra archeolog wraz ze swoją rodziną?
2012: Wojna o dusze to elektryzujący thriller, który wciąga czytelnika już od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do ostatniej karty. Osobiście bardzo lubię tematykę katastroficzną zarówno w filmach, jak i literaturze, dlatego sięgnęłam po tę książkę. Jednak do połowy powieści, kiedy akcja toczyła się wokół końca świata, czytałam z zapartym tchem, ale gdy w akcję została wpleciona zbyt duża dawka fikcji literackiej, pod postacią przenikania równoległych światów, obecności tułaczy, lektura trochę obniżyła lot. Przynajmniej w moim uznaniu. Z tego względu jestem zmuszona obniżyć ocenę za całokształt. Polecam jedynie prawdziwym fanom gatunku science fiction, z pewnością znajdą coś dla siebie.
Moja ocena: 3/5 [dobra]
Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: Czytam opasłe tomiska
O autorze:
Whitley Strieber to autor ponad dwudziestu utworów, w tym bestsellerowych powieści: Pojutrze, będącej inspiracją dla twórców kinowego hitu Dzień niepodległości oraz Wspólnoty. Doskonale znany również dzięki horrorom Wilkołaki oraz The Hunger. [źródło informacji - okładka książki]
Publikacja:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz