wtorek, 4 lutego 2014

Fotorelacja z wymiany książek :)


Wielka wymiana książek, na którą zapraszałam wszystkich zainteresowanych przy okazji publikacji postu tematycznego ŚBK [tutaj], organizowana przez Grupę Śląskich Blogerów Książkowych oraz zabrzańską Księgarnię "Victoria" osiągnęła spory sukces, przez co odczuwamy niezmierzoną satysfakcję. Oczywiście mieliśmy tremę przed samym występem, dopadały nas niezliczone wątpliwości, z jednej strony obawialiśmy się, że nikt nie przyjdzie, z drugiej zaś, że zaleje nas rozszalały tłum [choć ta teoria była zdecydowanie mniej prawdopodobna... hahaha] 

W celu zwiększenia puli książek dostępnych na wymianie każdy bloger przyniósł własne pozycje, a także dysponowaliśmy egzemplarzami udostępnionymi dzięki uprzejmości księgarni "Victoria" i wydawnictwa Novae Res. Książki dzieliły się na dwie kategorie: pierwsza 'wydane w latach 2000 - 2007' oraz druga 'wydane w latach 2008 - 2013'. Moich zostawiłam we wspólnej puli w sumie 10 i znalazła się tu jedna starsza i dziewięć nowych. Wróciłam do domu z kilkoma cennymi zdobyczami, które zaprezentuję w najbliższym stosiku. Zachowując ten podział łatwiej było wszystko ogarnąć i wydawało się to bardziej sprawiedliwe. Wymiana polegała na zasadzie 1 stara na 1 starą oraz 1 nowa na 1 nową. Osoba, która przyniosła na przykład 5 książek, a nie znalazła zamienników w tej samej ilości, wychodziła z bonem rabatowym do Księgarni "Victoria". Trafiło do nas wiele pozycji, które wykorzystamy przy następnej okazji, bo z pewnością wymiana zostanie powtórzona. 

Dziękujemy właścicielowi herbaciarni "Czajnik" za udostępnienie lokalu, herbaciany poczęstunek oraz książki, które przeznaczył do wymiany. Poza tym odwiedziła nas lokalna telewizja, nagrała krótki filmik na temat akcji, można go obejrzeć [tutaj] - od dziewiątej minuty wiadomości. Pojawiła się również Pani z Nowin Zabrzańskich, która reklamowała naszą akcję na łamach czasopisma, a teraz pojawiła się w zupełnie prywatnej sprawie - w celu wymiany :)

Galeria zdjęć


Stolik ze starszymi książkami i pierwszy klient :)

Stolik z nowymi książkami

Dokładano wciąż nowe stosy do uporządkowania

Uprzejmy właściciel "Czajnika"

Materiał nagrywany przez telewizję

Reprezentanci w czasie wywiadu: Gosia, Kuba i Karolina

Dowód mojej obecności :) [z prawej strony]

Uważnie przeszukuję zbiory :) [stoję odwrócona tyłem]

Statystycznie ujmując temat, w wymianie wzięło udział około 30 osób, a wymieniono 150 książek. Pozostałe, jak wspominałam wyżej wykorzystamy podczas kolejnej. Gościem specjalnym była Maggie Moon, autorka powieści pt. Posiadłość. Serdeczne ukłony w jej kierunku za to, że poświęciła swój cenny czas :)

Jak Wy odbieracie naszą akcję? Uważacie, że to dobry pomysł?


8 komentarzy:

 1. Gratuluj udanej akcji. Sama chętnie wybiorę się na jedną z kolejnych edycji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Trzymam za słowo w sprawie następnej wymiany. Liczę na Twoją obecność :)

   Usuń
 2. Lubię czytać relacje z Waszych spotkań i akcji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło to słyszeć :) Pochwały motywują do dalszego działania :)

   Usuń
 3. Było rewelacyjnie - jestem pewna, że kolejna taka akcja zgromadzi jeszcze więcej uczestników :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza wymiana odniosła prawdziwy sukces, a jednocześnie przetarła szlak następnym. Po prostu musi być lepiej, jeszcze więcej książek, a także samych zainteresowanych :)

   Usuń
 4. Uwielbiam takie akcje wymiankowe. Niedługo sama wybieram się do Krakowa i na pewno zamieszczę fotorelację na naszym blogu :-)
  Zapraszam http://mbzapisanekartki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem czekam niecierpliwie na relację :)

   Usuń