czwartek, 25 lipca 2013

Wakacje w górach:)

Urlop spędzam w ukochanych górach. Miejsce stacjonarne to Skawica - Sucha Góra, a bazę wypadową stanowią okoliczne miasteczka, jak najdłuższa miejscowość w Polsce – Zawoja, czy miejsce mojego urodzenia – Maków Podhalański. W każdym razie stąpam po ziemi moich przodków i oddycham tym samym powietrzem. W ubiegłym roku wypoczywałam w podżywieckiej Żabnicy i potrafiłam ślęczeć parę godzin dziennie studiując księgi parafialne, co zaowocowało zwiększeniem liczby osób w moim drzewie genealogicznym do 820. Pogoda wtedy nie dopisała, więc z wielkim poświęceniem oddałam się temu pasjonującemu zajęciu. Tym razem słońce daje czadu, rozgrzewa stare kości, dlatego grzechem byłoby je zmarnować. 

23 lipca 2013 roku we wtorek pojechałam z dzieciakami do Zawoi, wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami wakacyjnymi, wjechaliśmy kolejką linową na Mosorny Groń [1045 m n.p.m.], przy okazji udokumentowałam ten dzień zdjęciami. Widoki przecudne, na szczycie zapierające dech w piersiach, ukazujące potęgę przyrody, a zarazem słabość człowieka.

Zdjęcia:

 Kasia i Krzysiu przed startem kolejką :)
 


 

Ja na szczycie :)


 


24 lipca 2013 roku w środę, czyli następnego dnia wybraliśmy się na Halę Krupową [1152 m n.p.m.] szlakiem, którym wędrował uprzednio polski papież Jan Paweł II, pochodzący z Wadowic i miłujący górskie wycieczki. Trasa była naprawdę ciężka, co jakiś czas przystawałam, żeby złapać oddech i wydawało się, że nie zdobędę szczytu. Ale oczywiście nie było opcji, żeby zawrócić i zrezygnować. Prawdziwa próba sił, ale krajobraz widoczny ze szczytu był wart wszelkich wyrzeczeń. Widziałam w oddali Tatry w całej swej przytłaczającej krasie, których szczyty układały się w kształt śpiących rycerzy z polskiej legendy, czekających na moment, w którym ruszą Polsce na pomoc. Historię usłyszałam od moich pociech, które były dumne mogąc edukować własną mamę. Tak na marginesie dodam, że naszemu krajowi już dawno taka pomoc jest potrzebna, a oni, jak dotąd nie dość skwapliwie wywiązują się z powierzonego zadania :)

Zdjęcia:
 
Kasia i Krzysiu zmęczeni wędrówką :)
 

Po trudach z uśmiechem na twarzy :)


 

Gdzie Wy spędzacie lato? Albo dopiero snujecie wyjazdowe plany?

16 komentarzy:

 1. Ja też byłam w górach na tydzień, ale się "byczyłam", opalałam, jadłam, piłam :D A potem padało więc czytałam książki :) Super relacja ze świetnymi zdjęciami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miqaisonfire - ciekawa forma relaksu, dzięki której wypoczęłaś. No i czytanie książek... Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Zazdroszczę!

  Niestety, ja nie planuję żadnych wakacyjnych wyjazdów. Pozostaje mi siedzenie w domu i praca. Za to staram się podróżować literacko. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ktrya - szkoda. Koniecznie musisz znaleźć czas na wypoczynek :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Nooo, widzę, że wypoczynek w górach przebiega bardzo aktywnie! Mimo wysiłku miny macie zadowolone, więc i akumulatory chyba naładowane:) Bawcie się dobrze:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolina - wakacje supeeeeeerrrr! Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 4. Ja też się wybieram w góry :)
  Jeszcze niecałe trzy tygodnie i będę wędrowała górskimi szlakami w okolicy Zakopanego:)

  Patrząc na te Twoje zdjęcia aż serce mi mocniej zabiło :

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. magdalenardo - będę wtedy o Tobie myślała z odrobiną zazdrości i żalu spowodowanego końcem moich wakacji... Na razie cieszę się, bo trwają:) Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
  2. Zawsze możesz się pocieszyć, że ja będę się męczyć na wysokich szlakach idąc w słońcu, a Ty będziesz sobie siedzieć z książką przy kawie na balkonie :)

   Usuń
  3. magdalenardo - zawsze to jakaś pociecha:)

   Usuń
 5. ZAZDROSZCZĘ!!! :D Też tak chcę :) Czekam na nowe recenzje po wakacjach i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Esa Czyta - wakacje wypaliły w stu procentach! Na recenzje przyjdzie niebawem czas:) Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Żałuję, że w tym roku nie mam okazji, a właściwie czasu realizować wakacyjnych planów wypoczynkowych. Ale za rok sobię odbiję - może właśnie w górach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kasia23112511 - trzymam kciuki za pomyślne zrealizowanie planów. Góry są przepiękne, dlatego warto chociaż na chwilę tam pojechać. Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Takie widoki są najpiękniejsze. Nie wyobrażam sobie życie w innym miejscu, jak góry.

  OdpowiedzUsuń
 8. Góry zdecydowanie mają swój klimat. Jeśli ktoś jeszcze nie był, to koniecznie polecam się wybrać. To jedno z miejsc, z których nie chce się wracać :)

  OdpowiedzUsuń