wtorek, 14 października 2014

"Grzeszna namiętność" Cecilia Grant

Autor: Cecilia Grant
Tytuł: "Grzeszna namiętność"
Wydawnictwo: gola, 2012
Liczba stron: 384


Główna bohaterka Marta Russel to młoda, dwudziestojednoletnia wdowa, według wymogów uzależniona od męskich przedstawicieli rodu. Mąż nie potrafił obdarzyć ją dzieckiem, a co gorsza pozbawił także domu. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Wpada na genialny, aczkolwiek niebezpieczny plan ...

Theo Mirkwood stoi niejako po przeciwnej stronie barykady, beztroski, rozrywkowy, bez żadnych ograniczających skrupułów. Otrzymuje od kobiety skandalicznie niemoralną propozycję, na którą przystaje. Uważa, że nie ma nic do stracenia, a z czasem okazuje się, że to była bardzo dobra decyzja.

Powoli rodzi się uczucie, które rozkwita ekspansją barw. On arogancki, zuchwały, pewny siebie, niezdyscyplinowany, spontaniczny, a zarazem wielkoduszny. Ona zaś spokojna, ale gotowa na wiele, aby osiągnąć upragniony cel, utrzymać się na powierzchni, a nie zatonąć. Co wyjdzie z tego intrygującego połączenia?

"(...) Czasem nie wypada okazywać emocji, ale należy zachowywać się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Na zasadach można się oprzeć. Zasady pozwalają przetrwać, kiedy emocje sprawiają tylko, że grzęźnie się w bagnie." - [str.7]

Marta stawia wymagania, stara się zmienić charakter kochanka, ten z kolei robi wszystko, aby zasłużyć na jej podziw. Kiedy plan został zrealizowany okazał się gorzką pigułką do przełknięcia dla nich obojga. 

Czas akcji obejmuje jeden miesiąc, od momentu rozpoczęcia realizacji celu aż do ostatniego dnia. Dla dobra wspólnej sprawy jednoczą się mieszkańcy miasteczka puszczając w niepamięć wszelkie zatargi i nieporozumienia. Przedstawiono problem edukacji w ogóle, a przede wszystkim kobiet. Fatalne warunki egzystencji dzierżawców i robotników pracujących na farmie, bez żadnych perspektyw, ani majątku. Książka opisuje więc dodatkowe aspekty istotne dla społeczeństwa, nie skupia się jedynie na przyjemnej stronie życia bohaterów, ale posiada drugi, pełniejszy wymiar.

Grzeszna namiętność to romans historyczny, z mnóstwem erotycznych fragmentów, ale napisany z prawdziwym wyczuciem i smakiem. Sytuacje zostały wykreowane w sposób autentyczny, który do mnie przemawia. Powieść stanowi debiut literacki autorki, która - moim skromnym zdaniem - zajęła czołowe miejsce wśród pisarzy tego gatunku literackiego. Książka została przepięknie wydana, zawiera ozdobniki przed każdym rozdziałem, napisana dużym drukiem ułatwiającym czytanie. Jest absolutnie porywająca, pełna namiętności, nieprawdopodobnie seksowna. Zachęcam każdego czytelnika do odkrycia jej głębokiego przesłania!

Moja ocena: 5/5 [rewelacyjna]

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: History Books 

O autorze: 

Cecilia Grant to nowa gwiazda romansu historycznego. [źródło informacji - okładka książki]

Publikacja: 
 

9 komentarzy:

 1. Bardzo intrygująca jest ta recenzja, zwłaszcza, gdy do głosu dochodzą i emocje i zasady, trzeba koniecznie sprawdzić, które okażą się silniejsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale emocje zawsze na pierwszym miejscu. Przynajmniej w moim wypadku :)

   Usuń
 2. Piękna okładka. Ciekawe, jak zawartość, ale twoja recenzja kusi :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak namówić Cię do czytania :)

   Usuń
 3. Książka zdecydowanie nie dla mnie. Nie czytam romansów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż. W takim razie szkoda. Ale może skusisz się na erotyczną część książki? ;)

   Usuń
 4. Skoro to romans historyczny to dam tej pozycji szansę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło to słyszeć. Na pewno powieść Ci się spodoba :)

   Usuń
 5. Gdyby nie to, że jest to romans historyczny, pewnie po książkę bym sięgnęła...
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://www.szeptyduszy.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń