środa, 21 maja 2014

Mój rok z ŚBK


Grupa Śląskich Blogerów Książkowych w miesiącu maju 2014 roku, omawia następujący temat:

"MÓJ ROK Z ŚBK"

Jak sam tytuł wskazuje, mija pełny rok kalendarzowy działalności naszej grupy. Coś, co było luźnym pomysłem przerodziło się w konkretne działania. Mamy co świętować :) 

Grupa ŚBK sprawiła, że poznałam wiele osób, które połączyła wspólna pasja, to znaczy czytanie książek. Odbyliśmy w swoim gronie liczne spotkania blogerskie. Z naszej inicjatywy powstało kilka ciekawych wydarzeń, jak wymiana książkowa, spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz, BookFest 2014. Zorganizowaliśmy wraz z zabrzańską Księgarnią "Victoria" konkursy, w których zwycięzcy zgarnęli pakiety świetnych książek. Grupa trwa nadal, realizuje kolejne pomysły. Rezygnujemy z pisania wspólnego posta tematycznego, ten jest ostatni, ponieważ nie wszystkim członkom z różnych względów udaje się sprostać temu zadaniu. W celu przypomnienia, jak sprawa prezentuje się w moim przypadku, podaję linki do wcześniejszych omówień tematycznych:


Co zyskałam dzięki ŚBK? 

Dzielenie wspólnej pasji niezwykle zbliża ludzi. Istotnie to wyczuwam. Poza tym zawarłam prawdziwe, głębokie przyjaźnie, oczywiście nie z każdym członkiem grupy, bo to jest zwyczajnie niemożliwe, ale z kilkoma osobami niewątpliwie. Rozmawiamy nie tylko o książkach, ale także o swoim życiu osobistym, różnych problemach. Poza tym uzupełniamy się, gdyż każdy posiada indywidualne predyspozycje, zdolności, które przenosi na realizację wspólnych celów. Znużenie nam z całą pewnością nie zagraża. 

Dzięki, moi kochani za to, że jesteście :)  
 

6 komentarzy:

 1. Nasza grupa jest fantastyczna! Uwielbiam każdego z członków ŚBK :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że jesteśmy fantastyczni ;) Bez dwóch zdań :)

   Usuń
 2. Aneczko, ja też Ci dziękuję, że jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaliczam Cię do grona tych prawdziwych przyjaźni :)

   Usuń
 3. No, z tym uzupełnianiem się to masz świętą rację. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło, że też zwróciłaś na to uwagę :)

   Usuń